نگهداری و تعمیر لباسشویی بوش

نویسنده : حمید موضوع : تعمیر لباسشویی, تعمیر و نگهداری لوازم خانگی بوش بدون دیدگاه

ماشین لباسشویی از آن دست لوازم خانگی است که وجود آن برای منزل بسیار ضروری و مهم است. عمر مفید ماشین لباسشویی 12 سال است که با رعایت نکات ایمنی و نگهداری صحیح از آن، به 16 و 18 سال هم میرسد. با رعایت نکات زیر و نگهداری روزانه از ماشین لباسشویی میتوان از خرابی و صرف هزینه تعمیر جلوگیری کرد.

اولین نکته در نگهداری از ماشین لباسشویی پر نکردن بیش از ظرفیت آن است.

همیشه سعی کنید قبل از هر بار سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی، دفترچه راهنمای آن را به دقت مطالعه کنید.

بسیار توجه داشته باشید که روی ماشین لباسشویی به هیچ عنوان وسیله و خرت و پرت چیده نشود.

از روشن کردن ماشین در هنگام خواب و یا زمانی که منزل نیستید خودداری کنید.

 

برای تعمیر لباسشویی بوش با شماره 41128-021 تماس بگیرید !

 

اما از رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی، خراب شدن خشک کن است؛ که علت آن خرابی موتور خشک کن می باشد و دلیل این موضوع قرار گرفتن مقدار زیادی آشغال، پرز لباس و چربی در محل خروج آب است که باعث خروج آب به کندی و در نتیجه دیر خشک شدن لباس می شود.

از دیگر خرابی های شایع ماشین لباسشویی، نچرخیدن مخزن لباس است.در این مواقع سنسوری که به ماشین لباسشویی فرمان بسته شدن درب و شروع شستشو را می دهد خراب شده که علت آنهم تجمع کربنه و یا نیاز به تنظیم مجدد سنسور است.

تخلیه نشدن آب ماشین هم از عمده مشکلات مربوط به ماشین لباسشویی است که علت آن خرابی پمپ تخلیه است و یا شیلنگ لباسشویی عملیات تخلیه را به خوبی انجام نمی دهد.

لرزش بیش از حد ماشین لباسشویی که در اکثر موارد نیاز به تعمیر وجود ندارد و با تعادل و بالانس ماشین لباسشویی، مشکل حل خواهد شد.

بیش از حد گرم شدن و یا سرد شدن آب در هنگام شستشوی لباس هم به علت ایراد در قسمت هیدرواستات ماشین لباسشویی است که وظیفه اصلی آن تنظیم سطح آب است.