نگهداری و تعمیر لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی از آن دست لوازم خانگی است که وجود آن برای منزل بسیار ضروری و مهم است. عمر مفید ماشین لباسشویی 12 سال است که با رعایت نکات ایمنی و نگهداری صحیح از آن، به 16 و 18 سال هم میرسد. با رعایت نکات زیر و نگهداری روزانه از ماشین لباسشویی میتوان از خرابی و صرف هزینه تعمیر جلوگیری کرد.

اولین نکته در نگهداری از ماشین لباسشویی پر نکردن بیش از ظرفیت آن است.

همیشه سعی کنید قبل از هر بار سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی، دفترچه راهنمای آن را به دقت مطالعه کنید.

بسیار توجه داشته باشید که روی ماشین لباسشویی به هیچ عنوان وسیله و خرت و پرت چیده نشود.

از روشن کردن ماشین در هنگام خواب و یا زمانی که منزل نیستید خودداری کنید.

 

برای تعمیر لباسشویی بوش با شماره 41128-021 تماس بگیرید !

 

اما از رایج ترین مشکلات ماشین لباسشویی، خراب شدن خشک کن است؛ که علت آن خرابی موتور خشک کن می باشد و دلیل این موضوع قرار گرفتن مقدار زیادی آشغال، پرز لباس و چربی در محل خروج آب است که باعث خروج آب به کندی و در نتیجه دیر خشک شدن لباس می شود.

از دیگر خرابی های شایع ماشین لباسشویی، نچرخیدن مخزن لباس است.در این مواقع سنسوری که به ماشین لباسشویی فرمان بسته شدن درب و شروع شستشو را می دهد خراب شده که علت آنهم تجمع کربنه و یا نیاز به تنظیم مجدد سنسور است.

تخلیه نشدن آب ماشین هم از عمده مشکلات مربوط به ماشین لباسشویی است که علت آن خرابی پمپ تخلیه است و یا شیلنگ لباسشویی عملیات تخلیه را به خوبی انجام نمی دهد.

لرزش بیش از حد ماشین لباسشویی که در اکثر موارد نیاز به تعمیر وجود ندارد و با تعادل و بالانس ماشین لباسشویی، مشکل حل خواهد شد.

بیش از حد گرم شدن و یا سرد شدن آب در هنگام شستشوی لباس هم به علت ایراد در قسمت هیدرواستات ماشین لباسشویی است که وظیفه اصلی آن تنظیم سطح آب است.

 

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 3.7 / 5. تعداد نظرات : 11

اولین نظر را شما ثبت کنید!