مشکلات متداول ماشین ظرفشویی بوش

نویسنده : حمید موضوع : تعمیر ماشین ظرفشویی, تعمیر و نگهداری لوازم خانگی بوش بدون دیدگاه

ماشین ظرفشویی  یکی از لوازم برقی پر مصرف در آشپزخانه محسوب می شود. در بسیاری از موارد ممکن است کارکرد آن دچار اختلال شده و یا به خوبی عمل نکند. در چنین شرایطی باید نسبت به رفع اشکالات اقدام کرد. در ادامه شما را با چند مشکل متداول در این زمینه به همراه راهکار رفع احتمالی آنها آشنا خواهیم کرد:

  • خشک کن به خوبی کار نمیکند: ممکن است المنت گرمایی و یا ترموستات ماشین ظرفشویی دچار اختلال شده باشند، و یا سیستم تخلیه آب دچار مشکل شده و به تعمیر احتیاج دارد.

 

  • کلیدهای فرمان ظرفشویی عمل نمی ‌کنند: برد الکترونیکی دستگاه دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر دارد.

 

برای تعمیر ماشین ظرفشویی بوش با شماره 41128-021 تماس بگیرید !

 

  • روشن نشدن دستگاه: در مرحله ی اول از صحت پریز برق اطمینان حاصل کنید. چفت درب و همچنین فیوز حرارتی دستگاه می توانند مانع از شروع به کار ماشین ظرفشویی شوند، برای رفع این مشکل درب دستگاه را به خوبی بسته و تا سرد شدن کامل ماشین صبر کنید. البته به غیر از موارد گفته شده، در این مسئله سه عامل دیگر نیز می‌ تواند تاثیرگذار باشد؛ برد دستگاه، سیستم برق رسانی و موتور، در چنین شرایطی دستگاه نیاز به سرویس دارد.

 

  • باقی ماندن لکه پس از شست و شو: برنامه مناسبی برای شست و شو انتخاب نکرده اید و یا باید از مواد شوینده بهتری استفاده کنید. ریختن بیش از حد پودر ظرفشویی نیز تاثیر گذار است.

 

  • تخلیه نشدن آب دستگاه: ممکن است پمپ و یا شلنگ تخلیه ی ماشین توسط چیزی مسدود شده باشد، قبل از استفاده، آنها را پاکسازی کنید. سست بودن تسمه پمپ تخلیه، عملکرد غلط چفت در و سست شدن تسمه محرک نیز در کارکرد صحیح دستگاه تاثیر گذار خواهد بود. در صورتی که از فاقد ایراد بودن موارد ذکر شده اطمینان حاصل کردید، یقینا پمپ ماشین معیوب شده و به تعویض نیاز دارد.

 

  • ظرف ها به خوبی شسته نمی شوند: آب ریزی دستگاه دچار مشکل شده و یا مواد شوینده نا مرغوب هستند. کمبود فشار آب نیز در این امر دخیل است، بهتر است هنگام استفاده از دستگاه، شیرهای آب مصرفی را بسته و تا زمان پایان کار از ماشین لباس شویی و مصرف آب زیاد (مانند حمام رفتن ) بپرهیزید.