مشکلات رایج یخچال فریزر بوش

 

پر کاربرد ترین وسیله ی برقی در آشپزخانه، یخچال و فریزر است که با تنوع فراوانی به صورت مجزا و با هم وجود دارند. در صورتی که در نحوه ی عملکرد دستگاهتان متوجه اختلالی شدید، می توانید از راهکار های ارائه شده ما یاری بگیرید. موارد زیر جز شایع ترین مشکلات در زمینه ی یخچال و فریزر هستند:

  • یخچال کار نمی کند: پریز را چک کنید، ممکن است یخچال در حال دیفراست و یا حالت نمایشگاهی باشد. برای رفع این مشکل از سالم بودن پریز و دو شاخه اطمینان حاصل کنید و یا نیم ساعت صبر کنید تا یخچال از حالت دیفراست خارج شود.
  • لرزش شدید: کنترل کننده ها خاموش و یا در حال دیفراست می باشند. برای رفع این مشکل کنترلر ها را روی تنظیمات دما گذاشته و نیم ساعت تا پایان کار دیفراست صبر کنید.
  • برفک و یا یخ روی بسته های فریزر شده: ممکن است درب فریزر باز مانده باشد، موانع بسته شدن درب یخچال را بررسی کنید.
  • یخچال و یا فریزر گرم هستند: تنظیم کننده دما را چک کرده و به حالت دمای سرد تر قرار دهید، ممکن است محتویات درون یخچال مانع از بسته شدن درب شود، موانع را رفع کنید.
  • یخ ساز اتوماتیک از کار افتاده است: کلید یخ ساز را در حالت روشن قرار دهید و بخش اتصال آب را مورد بررسی قرار دهید. یک روز تا خنک شدن کامل یخچال صبر کنید، قطعات یخ را با دست تنظیم کرده، سپس یخ ساز را خاموش کنید؛ یخ ها را خارج کرده و مجددا یخ ساز را روشن نمایید.

برای تعمیر یخچال فریزر بوش با شماره 41128-021 تماس بگیرید !

 

صدای ویز ویز مکرر: در این حالت ممکن است آب به دستگاه نرسیده و یخ ساز روشن باشد، برای رفع این مشکل یخ ساز را خاموش کرده تا از آسیب رسیدن به شیر برقی جلوگیری کنید.

  • قطعات یخ کوچک تر از حد معمول هستند: فیلتر آب را چک کنید، و در صورت مسدود بودن آن را تعویض نمایید.
  • مزه یا بو دار بودن قطعات یخ: به سبب انتشار بوی غذا به مخزن ، قطعات یخ مزه دار خواهند شد. درون محوطه یخچال را تمیز کنید، مخزن یخ را شسته و یخ های قدیمی را دور بریزید. اگر مشکل برطرف نشد مخزن یخ به تعمیر نیاز دارد.
  • یخ ریز عمل نمیکند: خاموش بودن یخ ساز و یا قطع بودن آب دستگاه را چک کنید. راه های خروجی یخ را بررسی کرده و انسداد های احتمالی را برطرف کنید، دمای فریزر را کاهش دهید.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 3.8 / 5. تعداد نظرات : 10

اولین نظر را شما ثبت کنید!