لرزش ماشین لباسشویی بوش (علت و راه حل رفع آن)

لرزش اندک ماشین لباسشویی بوش در طی هر برنامه شستشو تقریبا طبیعی است. اما گاهی ممکن است میزان لرزش در حین شستشو یا در مرحله خشک کردن که دستگاه با قدرت بیشتری کار می کند به طرز غیر عادی افزایش یابد. لرزیدن غیرعادی ماشین لباسشویی بوش همراه با ایجاد سرو صدا و حرکت به اطراف به هیچ عنوان نباید نادیده گرفته شود چرا که ممکن است به دستگاه آسیب جدی وارد کند. این مشکل به دلایل مختلفی پیش می آید. در این مطلب به بیان علت های تکان خوردن و لرزش ماشین لباسشویی بوش و راه حل رفع آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

علت تکان خوردن و لرزش لباسشویی بوش و راه حل های رفع آن:

  • تراز نبودن ماشین لباسشویی بوش:

رایج ترین دلیل حرکت کردن و لرزش ماشین لباسشویی بوش تراز نبودن دستگاه می باشد. در صورتی که دستگاه تراز نباشد طی برنامه شستشو و مخصوصا در مرحله خشک کردن دچار لرزیدن شدید خواهد شد. در این حالت کافی است با تنظیم پایه ها و استفاده از یک دستگاه تراز دستگاه را در تراز نمایید. همچنین می توانید از پدهای ضد لرزش در زیر ماشین لباسشویی استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر به مقاله تراز کردن ماشین لباسشویی بوش مراجعه نمایید.

  • قرار دادن بار نامتعادل در ماشین لباسشویی Bosch:

نحوه قرار دادن و وزن لباس ها در مخزن ماشین لباسشویی بوش بسیار مهم است. لباس ها باید بصورت یکنواخت داخل مخزن قرار داده شوند و از قرار دادن لباس های گلوله شده در لباسشویی خودداری شود. همچنین قرار دادن لباس با وزن بیشتر یا کمتر از ظرفیت ماشین لباسشویی نیز کار درستی نیست و باعث برهم خوردن تعادل دستگاه شده و لرزیدن و صدا و حرکت شدیدی ایجاد خواهد کرد. ظرفیت ماشین لباسشویی که معمولا روی دستگاه درج می شود نشان دهنده میزان مناسب وزن لباس خشکی است که میتوان داخل آن قرار داد. بسته به مدل ماشین لباسشویی بوش شما میزان حداکثر و حداقل لباس در هر برنامه شستشو ممکن است متفاوت باشد که با استفاده از دفترچه راهنما می توانید این موارد را مطالعه نمایید.

  • خراب شدن کمک فنر ماشین لباسشویی بوش:

کمک فنرها وظیفه جلوگیری از لرزش اضافه ماشین لباسشویی بوش را هنگام چرخش دیگ برعهده دارند. کمک فنر از یک طرف به قسمت بیرونی دیگ و از طرف دیگر به فریم پایه متصل است. قرار دادن بار نامتعادل در ماشین لباسشویی به مرور زمان باعث معیوب شدن کمک فنرها می شود، با معیوب شدن این قطعه لباسشویی هنگام کار، لرزیدن، حرکت و صدای زیادی خواهد داشت. در صورتی که مشکل کمک فنرهای معیوب رفع نشود ممکن است سایر اجزا نیز آسیب جدی ببینند. برای بررسی کمک فنرها از نظر شکستگی، ضعیف شدن قدرت و نشتی لازم است پنل جلویی یا عقبی دستگاه باز شود. برای این کار بهتر است از تکنسین های متخصص بوش سرویس کمک بگیرید.

  • فنرهای نگهدارنده دیگ ماشین لباسشویی بوش:

فنرهای نگهدارنده دیگ وظیفه معلق نگهداشتن دیگ در اتاقک لباسشویی و ثابت نگه داشتن دیگ به پایه لباسشویی را بر عهده دارند. این فنرها همچنین در زمان چرخش دیگ، لرزش و ارتعاشات اضافی را جذب می کنند. در صورتی که این فنرها آسیب ببینند، کشده شده یا از هم جدا شوند، ماشین لباسشویی دچار لرزیدن و سرو صدای زیادی می شود. در این حالت لازم است دستگاه توسط تکنسین ماهر بررسی شده و در صورت خرابی فنرها آنها را تعویض نماید.

  • باز نکردن پیچ ترنسفر ماشین لباسشویی بوش:

پیچ های ترنسفر یا پیچ های ترنسلیت به منظور جلوگیری از حرکت دیگ ماشین لباسشویی در حمل و نقل تعبیه شده اند. در صورتی که ماشین لباسشویی Bosch خود را به تازگی خریداری نموده یا جابجا کرده اید حتما توجه داشته باشید هنگام نصب پیچ های ترنسفر را باز نمایید. باز نکردن پیچ ترنسفر باعث ایجاد لرزش شدید و حرکت ماشین لباسشویی می شود.

لرزش ماشین لباسشویی بوش بیش از اینکه به دلیل نقص فنی رخ دهد به دلیل بی توجهی در نصب و عدم استفاده صحیح اتفاق می افتد. قرار دادن بار نامتعادل و کمتر یا بیشتر از ظرفیت لباسشویی اصلی ترین دلایل حرکت کردن و یا لرزیدن ماشین لباسشویی بوش است که به راحتی قابل انجام می باشد.

در صورتی که با رعایت این موارد مشکل لرزش ماشین لباسشویی بوش شما رفع نشد با همکاران ما در بوش سرویس تماس گرفته (تلفن بوش سرویس : 41128-021) و مشاوره لازم را دریافت نمایید.

همچنین تکنسین های ماهر ما آماده اند که صورت لزوم در کوتاه ترین زمان برای سرویس و تعمیر لباسشویی بوش در محل شما حاضر شوند. با ما تماس بگیرید: 41128-021

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 4 / 5. تعداد نظرات : 6

اولین نظر را شما ثبت کنید!