نحوه عملکرد سیستم i-DOS در لباسشویی بوش

سیستم i-DOS در لباسشویی بوش چگونه عمل میکند؟

تعیین مقدار دقیق ماده شوینده در ماشین لباسشویی یکی از عوامل مهم برای شستشوی کامل لباس ها بدون آسیب رساندن به بافت و رنگ پارچه است. مقدار کم ماده شوینده لباس ها را به خوبی تمیز نمی کند و استفاده بیش از حد نیاز نیز باعث باقی ماندن ماده شونده در بافت لباس و تغییر رنگ، آسیب به پارچه و پوسیدگی آن می شود. این مورد نه تنها ضرر اقتصادی برای خانواده دارد، بلکه به محیط زیست نیز آسیب می رساند.

برای حل این مشکل شرکت بوش از تکنولوژی آیدوز اتوماتیک در ماشین های لباسشویی جدید خود رونمایی کرده است که مقدار شوینده را به طور دقیق و تنها با لمس یک دکمه تنظیم می کند. تکنولوژی i-DOS که در انحصار شرکت بوش است مخفف intelligent dosing system بوده به معنای سیستم دوز هوشمند است. این تکنولوژی بسیار هوشمندتر از چیزی است که شما بتوانید تصور کنید. این تکنولوژی علاوه بر محافظت از ماشین لباسشویی و لباس ها، برای محیط زیست و اقتصاد خانواده نیز مفید است.

نحوه کار سیستم i-DOS

تکنولوژی i-DOS در مخزن ماده شوینده ماشین لباسشویی بوش تعبیه شده است. مخزن شوینده دارای دو قسمت می باشد که یکی مخصوص مایع لباسشویی و دیگری برای نرم کننده لباس در نظر گرفته شده است. شما می توانید این دو قسمت را پر کرده و اطمینان داشته باشید که سیستم آیدوز در هر شستشو تنها به میزانی که لازم است از مواد شوینده استفاده می کند.

این تکنولوژی جالب به منظور تنظیم دقیق ماده شوینده، با کمک حسگرهایی که برای آن طراحی شده است، 4 عامل را مد نظر قرار می دهد. این سیستم دقیق توسط حسگرها، وزن و جنس لباس هایی که داخل مخزن لباسشویی قرار گرفته است را تشخیص داده و بعد از آبکشی اولیه و خیساندن لباس ها میزان کثیفی آن ها را نیز به دست می آورد. در مرحله آخر سختی آب را نیز محاسبه می کند چرا که سختی بیشتر آب میزان ماده شوینده بیشتری لازم دارد.

بر اساس اطلاعات به دست آمده سیستم i-DOS مقدار دقیق ماده شوینده را تعیین و تنظیم می کند. این تکنولوژی پیچیده در ماشین لباسشویی بوش موجب بالاترین کیفیت شستشو و عدم باقی ماندن ماده شوینده در لباس می شود. این سیستم به میزان 38 درصد در مصرف ماده شونده و 7000 لیتر آب در سال صرفه جویی می کند، که هم به لحاظ اقتصادی به صرفه است و هم به حفظ محیط زیست کمک می کند.

این تکنولوژی روی همه برنامه های شستشو تنظیم شده است و اگر تمایلی به استفاده از آن نداشته باشید می توانید به صورت دستی ماده شوینده را در جاپودری دستگاه بریزید.

تکنولوژی i-DOS نیازی به استفاده از مواد شوینده مخصوص ندارد و شما می توانید از تمام برندهای مایع ماشین لباسشویی و نرم کننده لباس استفاده کنید.

در عکس ذیل قسمت 3 مربوط به تنظیمات i-DOS است که شامل دو قسمت مایع شستشو و نرم کننده است.

قسمت مایع مانند قطره آب است و چهار حالت دارد که از پایین به بالا عبارتند از:

  1. کلا درجه ای روشن نباشد. در این حالت سیستم مایع را استفاده نمی کند.
  2. آلودگی کم
  3. آلودگی متوسط
  4. آلودگی زیاد

قسمت نرم کننده نیز به همین ترتیب است.

پنل تنظیمات لباسشویی بوش

تنظیمات i-Dos در لباسشویی بوش

هنگام استفاده از مایع باید به چند نکته دقت داشت:

  1. میزان کثیفی لباس ها
  2. سختی آب
  3. مقدار لباس
  4. مقدار تعیین شده توسط تولیدکننده

در صورت تمایل به دریافت مشاوره در زمینه سیستم آیدوز در لباسشویی بوش و یا تعمیرات انواع لباسشویی های بوش می توانید از طریق کامنت و یا تماس تلفنی با کارشناسان بوش سرویس در ارتباط باشید. (تلفن تماس : 02141128)

تهیه و گردآوری : نگار حاجی بابائی

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 3.7 / 5. تعداد نظرات : 3

اولین نظر را شما ثبت کنید!