راهنمای عیب یابی جارو برقی بوش

قبل از تعمیر هر وسیله برقی مطلع شدن از ایراد آن باعث تسریع روند تعمیر آن می گردد. یکی از متداول ترین ایراداتی که برای این دستگاه ها رخ می دهد عدم روشن شدن آن است که در این مقاله  به بررسی آن می پردازیم.

در گام نخست باید پریز برق را چک کنید. که در صورت مشاهده جریان برق مطمئن می شوید که ایراد از دستگاه است ؛ جهت مشاهده وجود جریان برق در پریز ، بهترین و کاربردی ترین روش استفاده از ولت متر آومتر می باشد . رنج را بر روی ۲۵۰ ولت قرار دهید و جریان برق پریز را اندازه گیری نمایید . اگر مشکل از پریز است به راحتی می توانید آن را رفع نمایید تا نیازی به تعمیر جاروبرقی نداشته باشید.

سایر ایرادات جارو برقی بوش

از دیگر ایرادات عمده ای که در این دستگاه به چشم می خورد و بسیار ناراحت کننده است خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی در هنگام کار کردن است. اصولا این ایراد پس از مدتی در اکثر دستگاه ها اتفاق می افتد و دلیلی بر قدیمی و جدید بودن ندارد. البته باید به این موضوع اشاره کرد که با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی دیگر این مسائل کمتر اتفاق می افتد و  به مراتب در تعمیر جاروبرقی این موضوع دلیل کم اهمیتی می باشد. به هر حال قصد  بررسی این موضوع را داریم :

علت اول ممکن است معیوب شدن پروانه باشد برای رفع این مشکل تنها کافیست جارو را باز کنیم و پروانه آن را تعویض نماییم.

علت دوم می تواند خراب شدن بلبرینگ ها و بوش ها باشد. این ایراد باعث می شود تا آرمیچر با کفشک های قطب هسته درگیر شوند و ایجاد صر و صدای زیاد کنند. می توان برای رفع این مشکل یاتاقان دستگاه را مورد بررسی قرار داد و قطعه مورد نظر را تعویض کرد.

جمع بندی عیب یابی جارو برقی بوش

پس از بررسی موارد بالا و تعویض قطعات قاعدتا باید مشکل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی بر طرف شود. در صورتی که اقدامات بالا را انجام دادید و ایراد بر طرف نشد یک کار دیگر می ماند، آن هم چک کردن لاستیک نگهدارنده است. همچنین شما می توانید با ما تماس بگیرید تا با استفاده از تکنسین های مجرب بوش سرویس، تعمیر جاروبرقی بوش شما به بهترین نحو ممکن انجام شود.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 2.9 / 5. تعداد نظرات : 7

اولین نظر را شما ثبت کنید!