تعمیر و نگهداری کولرگازی بوش

کولرگازی از جمله لوازم پر کابرد در منازل و محیط های کاری است که هوای محیط را به سرعت تهویه و خنک می کند، این دستگاه، عملیات خنک کردن را به کمک انرژی الکتریکی و تبخیر و تقطیر گاز انجام می دهد. این دستگاه در شرایط اقتصادی فعلی دارای قیمت بالایی بوده و لذا استفاده صحیح از آن باعث می شود عمر این وسیله بیشتر شده و نیاز به تعمیر و صرف هزینه جهت رفع عیوب آن به حداقل برسد.

از جمله اصلی ترین نکاتی که باید به آن توجه کرد برق ورودی کولر می باشد که نباید هیچ گونه نوسانی داشته باشد که در این حالت استفاده از محافظ بهترین راهکار برای جلوگیری از این اتفاق است همچنین استفاده طولانی مدت و تمام وقت باعث سوختگی و کاهش عمر مفید دستگاه می شود. جهت افزایش عملکرد موثر و بهینه کولرگازی، باید به طور منظم فیلترهای کولرگازی را تمیز و در صورت لزوم تعویض کرد، فیلترهای کثیف و یا کیپ شده، مانع از جریان و تصفیه هوا می شوند و بهره وری از این دستگاه به شکل قابل توجهی کاهش می یابد.

هیچ گاه در حالتی که کولر روشن است اقدام به تعویض سرمایش و گرمایش کولر نباید کرد و نیز هیچگاه در یک محیط به طور همزمان از کولر گازی و آبی نباید استفاده کرد.

 

برای تعمیر لوازم خانگی بوش با شماره 41128-021 تماس بگیرید !

 

در صورت عدم رعایت نکات موثر در نگهداری از کولر گازی، این وسیله دچار خرابی می شود که شایع ترین آنها عبارت اند از :

کاهش سرمایش کولر گازی بوش :

این عیب اغلب به دلیل نشتی گاز کولر می باشد و یا اینکه فن بیرونی که مسئول انتقال حرارت از داخل به بیرون است به درستی کار نکرده و باعث گرم شدن بیش از حد کمپرسور می شود.

خرابی برد یا مدار الکتریکی کولر گازی بوش :

از دیگر مشکلات شایع کولرگازی است که در صورت بروز این مشکل امکان به وجود آمدن مشکلات بعدی مانند خاموش شدن و یا طبق برنامه نبودن عملکرد دستگاه نیز خواهد شد.

 

برای تعمیر ظرفشویی بوش با شماره 41128-021 تماس بگیرید !

 

خاموش شدن گهگاه کولر گازی بوش :

به دلیل بالا بودن آمپر مصرفی کولر ممکن است سیم کشی با مشکل مواجه شود که بسیار خطرناک بوده و ممکن است منجر به آتش سوزی شود.

سرریز شدن آب از پنل داخل کولر گازی بوش :

این خرابی ممکن است به دلیل مسدود شدن راه آب خروجی از کولر رخ بدهد که با سرویس کردن کولر برطرف می گردد.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 3.4 / 5. تعداد نظرات : 11

اولین نظر را شما ثبت کنید!