تعمیر و نگهداری چرخ گوشت بوش

امروزه به علت عدم اطمینان به گوشت هایی که در بازار عرضه می شوند، خانواده ها ترجیح می دهند برای اطمینان خاطر از تمیز و مرغوب بودن گوشت، خودشان آن را چرخ کنند. در اینجا نکاتی را برای نگهداری بهتر و تعمیر این وسیله ارائه می دهیم که علاوه بر افزایش عمر این وسیله، باعث افزایش کارایی آن هم میشود.

گاهی اوقات، چرخ گوشت بی دلیل خاموش می شود که علت آن ممکن است علاوه بر خرابی پریز یا دوشاخه، خرابی موتور و اتصالات داخلی آنهم باشد که دلیل آن بسیار ساده است؛ بیشتر خانمهای خانه دار در هنگام چرخ کردن گوشت و برای راحتی و سرعت در آشپزی، پیاز را هم با چرخ گوشت، چرخ کرده که این عمل علاوه بر اینکه به علت نفوذ آب پیاز به موتور دستگاه و چسبندگی آن، باعث خرابی چرخ گوشت می شود، تیغه را هم خیلی زود کند می کند.

خرد کردن سبزیجات باید با وسایل و ابزار مخصوص خودشان انجام بشود.

برای تعمیر لوازم خانگی بوش خود از جمله چرخ گوشت بوش با شماره 41128-021 تماس بگیرید !

 

 

همچنین خیلی از اوقات پیش می آید که دستگاه روشن است ولی حلزونی داخل آن نمیچرخد، دلیل آن، حجم زیاد و تکه های درشت گوشت داخل محفظه است که علاوه بر این مشکل، باعث فشار به موتور هم می شود. همچنین ممکن است به دلایل دیگری مانند کندی تیغه ها، شکستگی چرخ دنده، هرز شدن آرمیچر و یا خارج شدن چرخ دنده از محل اصلی آن باشد.

ممکن است در هنگام استفاده از چرخ گوشت، دستگاه دچار لرزش و صدای زیاد شود؛ در این حالت ممکن است جسم خارجی و یا باقیمانده گوشت در غلتک گیر کرده باشد که باید دستگاه را خاموش و جسم را از غلتک جدا کرد. دلیل دیگر این مشکل، شکستگی یا کج شدن پروانه های خنک کننده و یا ساییدگی یاتاقان موتور باشد. همچنین شل بودن اتصالات دستگاه هم ممکن است باعث لرزش شود.

هیچگاه چرخ گوشت را بدون گوشت روشن نگذارید زیرا این کار باعث بالا رفتن دور موتور و داغ شدن و فرسودگی موتور این وسیله خوهد شد.

نباید مدت زمان طولانی چرخ گوشت را روشن گذاشت زیرا موتور چرخ گوشتهای خانگی قدرت موتور چرخ گوشتهای صنعتی را ندارد و باید هر ده یا پانزده دقیقه یکبارآن را خاموش کرده تا موتور سرد شود.

سعی کنید از گوشت های بدون رگ و پیه استفاده کنید چون در هنگام چرخ کردن گوشت، به تیغه های دستگاه گیر کرده و مانع چرخش و در نهایت فشار به دستگاه می شود.

 

برای تعمیر ظرفشویی بوش با شماره 41128-021 تماس بگیرید !

 

 

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 3.4 / 5. تعداد نظرات : 16

اولین نظر را شما ثبت کنید!