تعمیر و نگهداری پلوپز بوش

یکی از لوازم پر مصرف در پخت غذا، پلوپز ها می باشند. همان طور که از اسمش پیداست، در این دستگاه  میتوان انواع غذاهای پلویی را طبخ کرد. در این مطلب شما را با چندین اختلال شایع در این زمینه به همراه راهکارهای رفع آنها آشنا خواهیم کرد.

  • پلوپز برقی روشن نمی شود: در مرحله ی اول از سالم بودن پریز و دو شاخه اطمینان حاصل کنید. در صورتی که ایرادی مشاهده نشد، قطعاً اشکال از سوختگی سیم پیچی داخل پلوپز می باشد و یا کلید اصلی خراب بوده و نیاز به تعمیر خواهد داشت.
  • برنج درون دستگاه میسوزد: در این مسئله دو اختلال تاثیرگذار خواهند بود:1. تنظیم نبودن ترموستات 2.خراب بودن تایمر موتوری.  ترموستات نیاز به تعمیر خواهد داشت. همچنین برخی از پلوپز ها مجهز به تایمر موتوری می باشند، در صورت خراب شدن این تایمر، برق به ترموستات نرسیده و همچنان به کار خود ادامه خواهد داد، تا جایی که برنج سوخته میشود. در صورت عمل نکردن تایمر موتوری، قطعه باید تعویض شود.
  • بدنه پلوپز برق دارد: در چنین شرایطی ممکن است سیم ها به بدنه ی دستگاه چسبیده باشند. به وسیله چراغ سری، معایب را شناسایی و سیم های چسبیده را جدا کنید.

برای تعمیر لوازم خانگی بوش خود از جمله پلوپز بوش با شماره 41128-021 تماس بگیرید !

 

 

  • تایمر به شکل خودکار خاموش نمیشود: معمولا تایمر ها ی پلوپز از نوع بی تالی می باشند. در این صورت می‌ توانید کنتاکت های اتومات را که به یکدیگر جوش خورده اند از یکدیگر جدا کرده و به وسیله سمباده تمیز کنید.
  • با وجود روشن شدن لامپ خبر، پلوپز بوش گرم نمی‌ شود: زمانی که برق به المنت نمی ‌رسد، پلوپز گرم نخواهد شد. برای رفع این مشکل صفحه کف دستگاه را باز کرده و در حالی که پلوپز به برق متصل است با احتیاط کافی، رابطه های‌ ولت متر را به پایه های المنت متصل کنید. در صورتی که برق به المنت نمی رسد، علت می‌ تواند سوختن هادی ها، قطع سیم نول یا پاره شدن سیم های رابط باشد.
  • لامپ پلوپز بوش روشن نمی شود: در صورتی که لامپ سالم باشد، ممکن است برق به لامپ دستگاه نرسد. سیم های متصل به لامپ و مدار دستگاه را بررسی کنید، در صورت مشاهده مشکل، سیم های آن را تعویض نمایید.

برای تعمیر ظرفشویی بوش با شماره 41128-021 تماس بگیرید !

 

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 3.3 / 5. تعداد نظرات : 3

اولین نظر را شما ثبت کنید!