تعمیر و نگهداری هود بوش

از جمله لوازم خانگی کاربردی که امروزه در تمام خانه ها پیدا می شود، هود آشپزخانه است. هودها در واقع همان فن های قدیمی هستند که برای خارج کردن هوا و بوهای مختلف از آشپزخانه استفاده می شده است. لزوم وجود هود آشپزخانه در تمام منازل برای همه امری مشخص و بدیهی است و همین ضرورت باعث شده که این هودها در مدل های مختلف و به شکل مجهزتر در بازار عرضه شوند.

تعمیر و نگهداری از هود اشپزخانه نیازمند رعایت نکات و مواردی است که علاوه بر کارکرد بهتر می تواند مدت زمان استفاده از آن را نیز افزایش داد. جهت جلوگیری از آسیب حرارت اجاق گاز به هود، بهتر است هر زمان اجاق گاز را روشن می کنید هود را نیز روشن کنید تا گرمای گاز، به بیرون منتقل شود. رعایت فاصله استاندارد میان هود و اجاق گاز نیز بسیار مهم است فاصله استاندارد هود از گاز 60 تا 70 سانتی متر است و در صورتی که این فاصله کم یا زیاد شود ممکن است علاوه بر کاهش مکش هود، حرارت و گرمای ناشی از پخت و پز باعث خرابی و آسیب هود گردد.

برای پاک شدن لکه های روی هود، بهتر است بعد از اتمام پخت آن را تمیز کرد. در صورتی که مکش دستگاه شما کم شده است بهتر است فیلتر های آن را تمیز و یا تعویض نمایید. بهتر است هر از گاهی، پره های فن دستگاه را نیز تمیز کنید.

 

برای تعمیر لوازم خانگی بوش با شماره 41128-021 تماس بگیرید !

 

در صورتی که به این موارد بی اهمیت باشید ممکن است دستگاه شما، نیازمند تعمیر شود. برخی از دلایل تعمیر هود آشپزخانه عبارتند از :

روشن نشدن هود بوش :

علت را باید در سیم کشی، برد و یا موتور جستجو کرد

یکسره شدن هود بوش :

خرابی کلید و یا برد، دلیل اصلی آن است.

خرابی دکمه های صفحه نمایش و سنسورهای بو و دما هود بوش :

علت آن خرابی برد و سیم کشی دستگاه است

قطع شدن و یا ضعیف شدن مکش هود بوش :

معیوب شدن موتور و یا فیلتر علت اصلی آن است.

 

برای تعمیر ظرفشویی بوش با شماره 41128-021 تماس بگیرید !

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 4 / 5. تعداد نظرات : 10

اولین نظر را شما ثبت کنید!