تعمیر و نگهداری سرخ کن بوش

یکی از لوازم برقی در آشپزخانه که برای سرخ کردن انواع مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد، سرخ کن می باشد که دارای تنوع فراوانی نیز در بازار است. حتما برایتان پیش آمده است که در حین استفاده از لوازم برقی، در برخی از شرایط، دستگاه دچار نقص فنی می باشد، بسیاری از این معایب با بکار گیری یک تکنیک خاص قابل رفع و بقیه ی آنها نیاز به تعمیر اساسی دارند. ما در این مطلب قصد داریم که شما را با معایب شایع در سرخ کن و چگونگی بر طرف کردن آنها آشنا کنیم:

  1. روشن نشدن سرخ کن بوش : سالم بودن دو شاخه و یا پریز را چک کنید. امکان داشتن نقص فنی در تایمر مدار الکترونیکی، مقاومت و یا خازن کاهنده ولتاژ نیز وجود دارد. در چنین شرایطی دستگاه به تعمیر احتیاج خواهد داشت.
  2. صفحه ی نمایشگر روشن است ولی دستگاه هیچگونه حرارتی ندارد: قطعی المنت، ترانزیستور و رله مغناطیسی دچار نقص شده و یا آی سی دچار اختلال می باشد. امکان قطع شدن ترموستات و یا فیوز حرارتی قطع شده باشد و نیاز به تعمیر اساسی دارد.
  3. هنگام روشن شدن سرخ کن بوش ، کنتور برق قطع می شود: اتصال کوتاهی میان سیم فاز و نول شکل گرفته و یا میان سایر قطعات اتصالی صورت پذیرفته است و نیاز به تعمیر خواهد داشت.

 

برای تعمیر لوازم خانگی بوش خود از جمله سرخ کن بوش با شماره 41128-021 تماس بگیرید !

 

  • غذای درون دستگاه می سوزد: سه عامل مهم در این موضوع دخیل است؛ معیوب شدن تایمر الکترونیکی، جوش خوردن پلاتین رله، یکسره شدن ترانزیستور… در چنین صورتی وسیله نیاز به تعمیر دارد.
  • عدم تغییر رنگ لامپ خبر: در سرخ کن های بی تالی، زمانی این اتفاق رخ می دهد که روغن درون دستگاه داغ نشده و پلاتین ترموستات جوش خورده است. برای رفع این مشکل، باید دستگاه را به تعمیرگاه انتقال داد.
  • عدم تغییر صفحه نمایش با زدن میکروسوئیچ: میکروسوئیچ دچار نقص فنی شده و یا لحیم پایه ی آن از مدار دستگاه جدا شده است.

 

برای تعمیر ظرفشویی بوش با شماره 41128-021 تماس بگیرید !

 

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 3.2 / 5. تعداد نظرات : 17

اولین نظر را شما ثبت کنید!