تعمیر و نگهداری ساید بای ساید بوش

در سالهای اخیر یخچال فریزر های ساید بای ساید طرفداران فراوانی را در میان مردم و بخصوص نسل جوان پیدا کرده است. استفاده از این وسیله هم مانند سایر لوازم خانگی مستلزم نگهداری درست و رعایت مسائل ایمنی برای افزایش عمر،کارایی و سلامت دستگاه است که مدت زمان طولانی تری قابل استفاده خواهد بود.

برای استفاده درست از یخچال های ساید بای ساید بوش ، ابتدا باید از تراز بودن و قرارگیری آن روی سطح صاف به صورت ثابت و صحیح مطمئن بود، تا امکان لغزیدن و جابجا شدن آن نباشد. همچنین نحوه اتصال به برق هم مسئله مهم بعدی در نگهداری از این وسیله است که باید در دسترس بوده که در صورت بروز هرگونه مشکل، بتوان براحتی یخچال را از برق جدا کرد. برای جلوگیری و کنترل نوسانات برق شهری و آسیب به یخچال هم باید از ترانس استفاده کرد.

یکی شایع ترین خرابی های یخچال ساید بای ساید خاموشی ناگهانی و روشن نشدن آن است که علت آن ممکن است مربوط به دوشاخه یا سیم رابط باشد، یا خرابی کلید ترموستات یخچال و یا معیوب بودن محافظ جریان دریافتی موتور باشد.

 

برای تعمیر لوازم خانگی بوش خود از جمله ساید بای ساید بوش با شماره 41128-021 تماس بگیرید !

 

از دیگر مشکلات یخچال های ساید بای ساید خرابی اتومات است که دلیل آن ممکن است اشتباه در سیم بندی یخچال، جدا شدن یکی از اجزای اصلی ترموستات به نام لوله بلو، مقدار زیاد تولید یخ در محفظه اواپریتور و یا جوش خوردن کنتاکت های ترموستات به یکدیگر باشد.

چکه کردن آب از اواپریتور و خیس بودن دائمی آن هم یکی دیگر از خرابی های این یخچال ها است که دلیل آن در تنظیم نشدن ترموستات و یا در مدار بودن دائم سیستم ذوب برفک است.

پر بودن از برفک اواپریتور در فواصل زمانی کم هم یکی دیگر از خرابی های ساید بای ساید هاست که علت آن مربوط به خرابی لاستیک دور درب یخچال، قراردادن غذای گرم داخل یخچال و خراب شدن دیفراست اتوماتیک است.

کارکردن بی وقفه کمپرسور ساید بای ساید و نبود سرما در یخچال، که علت آن کمی یا نبود گاز در یخچال، کمپرسور معیوب، خرابی فن یخچال و یا فاصله کم یخچال با دیوار و چسبیدن کندانسور به دیوار است.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 4.6 / 5. تعداد نظرات : 12

اولین نظر را شما ثبت کنید!