تعمیر و نگهداری ساندویچ ساز بوش

ساز و کار ساندویچ ساز همانند کباب پز می باشد و فقط از نظر نوع کاربرد و سایز مقداری کوچکتر هستند. به وسیله ی این دستگاه امکان سرخ کردن محتویات انواع ساندویچ مثل همبرگر، سیب زمینی، گوشت، قارچ و… فراهم شده است. ساندویچ ساز از اجزایی مانند: بدنه، ضامن، سینی مخصوص تست و گریل با رویه نچسب، قفل، لامپ خبر، المنت، دستگیره، پایه ، نشانگر شروع به کار دستگاه و برق ورودی تشکیل شده است. اگر میخواهید با عیوب احتمالی ساندویچ ساز و راهکارهایی برای رفع آن ها آشنا شوید، خواندن این مطلب را از دست ندهید.

 

ردیفعیبراهکار های رفع
1دستگاه روشن نمی شوداز بی نقص بودن دوشاخه و پریز اطمینان حاصل کنید.

همچنین ترموستات و فیوز حرارتی ساندویچ ساز را مورد بررسی قرار دهید.

2هنگام اتصال به برق، لامپ سبز رنگ دستگاه روشن شده اما حرارتی تولید نمی شودترموستات دستگاه دچار قطعی شده و باید نسبت به تعمیر آن اقدام کرد.
3با وجود روشن بودن لامپ قرمز ساندویچ ساز، هیچ حرارتی از دستگاه تولید نمی شودامکان قطع بودن المنت ها وجود دارد، میبایست نسبت به وصل مجدد آن ها اقدام نمایید.
4در ساندویچ ساز هایی که از دو المنت موازی برای گرم شدن استفاده می شود، تنها یکی از سینی ها گرم می شودیکی از المنت ها دچار نقص فنی شده و یا سیم مربوط به آن دچار قطعی شده است. المنت در صورت عدم تعمیر نیازمند به تعویض می باشد.
5هنگام روشن شدن دستگاه، فیوز منزل برق را قطع می کندسیم های فاز و نول با یکدیگر اتصال کوتاهی پیدا کرده اند، با باز نمودن دستگاه، نسبت به جدایی آن ها از هم اقدام کنید.

 

  • نکته : قبل از بررسی و تعمیر ساندویچ ساز، حتما دستگاه را از برق بیرون بکشید.

ساندویچ سازهای بوش یکی از حساسترین دستگاه های لوازم خانگی تولیدی کارخانه بوش می باشد که رفع برخی از مشکلات آن نیاز به تخصص بالایی دارد. در صورتیکه ساندویچ سازی بوش شما دچار مشکل شده است می توانید با کارشناسان مرکز بوش سرویس تماس بگیرید تا بهترین مشاوره و سرویس را به شما ارائه دهیم.

 

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 3.8 / 5. تعداد نظرات : 12

اولین نظر را شما ثبت کنید!