تعمیر و نگهداری بخارشور بوش

یکی از وسایل نظافتی و بسیار پرکاربرد منزل، بخارشو است. که علاوه بر نظافت سطوح، وظیفه میکروب زدایی را هم بر عهده دارد. بخارشو ها هم مانند سایر لوازم خانگی ممکن است دچار معایب و مشکلاتی شود که برخی از آنها بدون نیاز به تعمیرکار قایل رفع است و با داشتن حداقل اطلاعات می توان آنها را برطرف کرد.

معایب و مشکلات بخارشوی ها معمولا شامل چند مورد است که یکی از آنها، توقف اسپری بخار و چرخش برس ها است که علت آن آسیب دیدن یا از بین رفتن تسمه بخارشوی است که پس از تعویض تسمه این مشکل رفع می شود.

مکندگی کم از دیگر خرابی های بخارشو ها است که دلیل آن به چند مورد مربوط می شود؛ ممکن است نازل و انصالات به درستی وصل نشده اند و یا واشر آسیب دیده باشد که باید تعویض شود، همچنین ممکن است درب مخزن به درستی نصب نشده باشد؛ و در نهایت پر بودن مخزن و آبهای آلوده ممکن است باعث کاهش مکندگی بخارشوی شود.

گرفتگی اتصالات هم ممکن است بر مکش دستگاه تاثیرگذار باشد که در اینصورت باید تمامی اتصالات را بررسی کرده و آنها را پس از جدا کردن از هم با آب گرم بشویید. زاویه اتصالات را تغییر داده و مطمئن شوید فشار کافی برای مکش خوب را دارد.

تمیز نکردن یکی از اصلی ترین خرابی های این دستگاه است که ممکن است به علت خالی بودن مخزن آب بخارشوی و محلول شوینده باشد.

علت دیگر این مشکل خرابی پمپ است که باید جریان برق را به مدت یک دقیقه قطع کرد، سپس دستگاه را روشن کرده و ماشه را نگهدارید. کثیف بودن فیلتر هم یک دلیل دیگر برای تمیز نکردن بخارشوی است که باید فیلتر را طبق راهنمای دستگاه خارج کرده و پس از شستشو، مجددا نصب نمایید.

از شایع ترین خرابی ها در بخارشو، عدم تولید بخار است، که در این حالت ممکن است المنت گرم کننده دستگاه آسیب دیده باشد. وظیفه المنت گرم کردن آب و ایجاد بخار برای اسپری کردن است.

برای تعمیر لوازم خانگی بوش خود از جمله بخارشور بوش با شماره 41128-021 تماس بگیرید !

 

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 3.8 / 5. تعداد نظرات : 5

اولین نظر را شما ثبت کنید!