تعمیر و نگهداری اسپرسوساز بوش

دستگاه اسپرسوساز یا قهوه ساز از جمله وسایلی است که هم در منزل و هم در بسیاری از کافی شاپ ها مورد استفاده قرار می گیرد که اگر تمام مسائل مربوط به نگهداری از آن رعایت شود به راحتی و شاید تا سالیان جوابگوی نیاز افراد در منزل و محل کار باشد.

برای جلوگیری از خراب شدن این وسیله و عدم نیاز به تعمیر آن، فقط کافی است چند نکته را در مورد کار با اسپرسوساز بوش رعایت کرد که شامل موارد زیر است:

اولین نکته شستن سبد فیلتر اسپرسو ساز بوش با آب داغ است. این کار باعث جدا شدن رسوبات داخل سبد می شود. نکته مهم بعدی تمیز نگه داشتن گروه هد است. و سومین نکته تعویض مداوم آب فیلتر است؛ مخصوصا اگر آب مورد استفاده برای دستگاه دارای املاح و سختی فراوان است. توجه به این سه مورد باعث می شود دیرتر به تعمیر اسپرسوساز نیاز پیدا کنید.

 

از دلایل اصلی خراب شدن قهوه ساز بوش، باقی ماندن مقادیری قهوه آسیاب شده در لابه لای قسمت های مختلف دستگاه است که در صورت تمیز نشدن باعث ایجاد مشکل و کم شدن عمر مفید اسپرسوساز می شود.

قهوه پس از دم کشیدن، اسیدیته می شود که به مرور زمان باعث خوردگی دستگاه خواهد شد؛ شستشو و مراقبت از این وسیله می تواند این زمان را کندتر کند.

کسانی که پس از استفاده از اسپرسوساز، شستشو و تمیز کردن آن را به بعد موکول می کنند باید بدانند با این کار صدمه زیادی به این وسیله وارد می شود. بی توجهی به شستشوی این وسیله باعث انباشته شدن قهوه مازاد و بلا استفاده، درون آن می شود که بعد از مدتی براحتی قابل جدا شدن نیست و باید از محلولهای جرم گیر برای رفع آن استفاده کرد که باعث آسیب جدی به اسپرسوساز می شود.

یکی از نکات مهم دیگر برای استفاده درست از این دستگاه، خاموش کردن آن بعد از هر بار قهوه گیری است که علاوه بر صرفه جویی در مصرف برق، باعث افزایش عمر دستگاه نیز می شود. و آخرین نکته اینکه برای نحوه صحیح کارکرد این وسیله بهتر است از دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای آن پیروی کرد.

 

برای تعمیر لوازم خانگی بوش خود از جمله اسپرسوساز بوش با شماره 41128-021 تماس بگیرید !

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 4.1 / 5. تعداد نظرات : 10

اولین نظر را شما ثبت کنید!