تعمیر و نگهداری آرام پز بوش

آرام پز برقی وسیله ای است که از لحاظ شکل ظاهری شبیه پلوپز می باشد اما از نظر قطعات الکتریکی و نوع سیم کشی متفاوت هستند. از این دستگاه جهت پخت انوع آش، سوپ و خورشت استفاده می گردد و این غذاها را بدون نگرانی از سوختگی و ته گرفتگی با حرارت کم تهیه می کند.

برای استفاده بهینه از این وسیله کاربردی رعایت نکاتی جهت جلوگیری از خرابی و افزایش طول عمر این دستگاه قابل توجه است. تمیز کردن دستگاه بعد از پخت غذا از نکاتی است که دارندگان آرام پز باید به آن اهمیت بدهند. بعد از اتمام کار و پخت غذا، باید تمام محفظه داخلی وسیله را به طور کامل شستشو داد که بخاطر نوع طراحی و ساخت این وسیله، قرار دادن آن در ماشین ظرفشویی ممکن نیست و باید به آرامی و با دقت این وسیله را برای استفاده های بعدی تمیز کرد.

دو شاخه آرام پز را بدون محافظ در پریز قرار ندهید چراکه نوسانات برق باعث سوختگی و آسیب به آن می شود. پس از استفاده از آرام پز، باید دستگاه را از برق جدا کرد و در جای مطمئنی قرار داد.

 

برای تعمیر لوازم خانگی بوش با شماره 41128-021 تماس بگیرید !

 

رعایت نکردن نکات ساده ای از این قبیل، باعث بروز برخی عیوب در این وسیله کاربردی خواهد شد که شایع ترین آنها عبارتند از :

 

1- روشن نشدن آرام پز که دلیل آن می تواند بخاطر وجود قطعی در دو شاخه یا سیم دستگاه باشد و یا اینکه کلید ورودی برق قطع باشد.

2- المنت ها حرارتی ندارند که این عیب نیز به قطع بودن المنت ها مربوط می شود.

3- وقتی حرارت داخل دیگ زیاد نمی شود به این دلیل می تواند باشد که کلید المنتی که روشن نمی شود قطع است و یا سیم رابط بین کلید و المنت دچار بریدگی شده است.

4- هنگامی که بدنه دستگاه برق دارد به دلیل لخت شدن یکی از سیم ها و تماس با بدنه صورت می گیرد.

5- برخی از اوقات خوب پخته نشدن مواد غذایی نیز یکی از عیوب آرام پزها محسوب می شود که علت آن فاصله ای است که میان دیگ و تفلون ایجاد شده است.

 

برای تعمیر ظرفشویی بوش با شماره 41128-021 تماس بگیرید !

 

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 4.1 / 5. تعداد نظرات : 9

اولین نظر را شما ثبت کنید!