تعمیر و نگهداری آبمیوه گیری بوش

آبمیوه گیری از جمله وسایی است که اگر نحوه درست کار و نگهداری از آن را بخوبی بدانیم، می توان علاوه بر بالا بردن طول عمر، استفاده بیشتری هم از آن داشته باشیم.

قرارگرفتن آبمیوه گیری بر روی سطح صاف و تراز برای عملکرد بهتر آن بسیار مهم است در غیر اینصورت ممکن است در هنگام کارکردن آبمیوه گیری شروع به حرکت کند.

تکان ها و لرزش بیش از حد آبمیوه گیری به دلیل خراب شدن لاستیک های خنثی کننده لرزش به نام دمپرها در قسمت پایه است که باید آنرا به تعمیرکارسپرد و یا پر شدن بیش از ظرفیت محفظه آن است که اگر به این علت باشد براحتی قابل حل است.

از شایع ترین مشکلات آبمیوه گیری کارنکردن موتور است که علت آن می تواند خرابی کلید و یا قطع بودن سیم رابط باشد و با تعویض آن مشکل رفع خواهد شد.

وقتی موتور آبمیوه گیری صدا می دهد اما نمیچرخد

در این حالت باید هرچه سریعتر آبمیوه گیری را خاموش کرد؛ علت آن خرابی بلبرینگ یا بوش است که باید موتور را باز کرد، بلبرینگ را گریس کاری و بوش را روغن کاری کرد و در صورت خراب بودن، آنها را تعویض کرد.

برای تعمیر لوازم خانگی بوش خود از جمله آبمیوه گیری بوش با شماره 41128-021 تماس بگیرید !

 

داغ شدن موتور آبمیوه گیری ممکن است به علت نیم سوز شدن موتور باشد؛ که باید سیم پیچی موتور را تجدید و یا تعویض کرد. و یا محور شفت اصلی از جای خود خارج شده که باید قطعه را تعویض کرد.

برای تعمیر ظرفشویی بوش با شماره 41128-021 تماس بگیرید !

 

برخاستن بوی نامطبوع از آبمیوه گیری هم به دلیل داغ شدن موتور

نشت کردن مایع داخل موتور و یا جذب رطوبت توسط موتور باشد.

لرزش و صدای دستگاه آبمیوه گیری هم به علت جمع شدن تفاله میوه بصورت ناهموار، خارج شدن صافی از حالت نرمال خود، عدم اتصال گیره ها و تمیز نبودن صافی دستگاه می باشد.

نشت کردن آبمیوه هم از دیگر خرابی های این دستگاه است که احتمالا ظرف زیر درپوش شکسته شده و یا آب بندی دستگاه خوب نیست که باید با واشر آب بندی شود.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 4.2 / 5. تعداد نظرات : 10

اولین نظر را شما ثبت کنید!