تعمیر قهوه ساز بوش - Bosch

تعمیرات قهوه ساز بوش

تعمیرگاه قهوه ساز بوش - Bosch

قهوه ساز بوش به دلیل استفاده راحت و سرعت بالا در تهیه قهوه طرفداران زیادی دارد. اگر شما هم جز افرادی هستید که در روز چند فنجان قهوه می نوشید، داشتن یک قهوه ساز می تواند در صرفه جویی زمان و هزینه به شما کمک کند. همچنین شما می توانید قهوه را با طعم و غلظت باب میل خود تهیه و میل نمایید.

بعد از خرید قهوه ساز بوش، برای استفاده بهینه و طولانی مدت از این وسیله بسیار کاربردی آنچه که باید مورد توجه قرار دهید، استفاده درست و تمیز نگه داشتن قهوه ساز و شستشوی آن بعد از هر بار استفاده است.

البته هر وسیله برقی ممکن است دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر یا تعویض قطعات داشته باشد، به یاد داشته باشید در صورت نیاز به تعمیر، از تکنسین های ماهر در نمایندگی های معتبر کمک بخواهید.

تعمیر قهوه ساز بوش در محل یکی از خدماتی است که مجموعه بوش سرویس با بهره گیری از متخصصین حرفه ای و زبده خود در طی سالهای فعالیتش به مشتریان عزیز ارائه کرده است.

مشکلات اصلی قهوه ساز بوش - Bosch که نیاز به تعمیرکار دارند چیست؟

عمده ترین مشکلاتی که ممکن است برای قهوه ساز بوش شما پیش آید و شما را وادار کند به دنبال به یک تعمیرکار معتبر لوازم خانگی بوش باشید به شرح زیر است:

 • روشن نشدن دستگاه قهوه ساز بوش : در صورتی دستگاه قهوه ساز روشن نمی شود ابتدا کلید پاور را چک کنید که در حالت روشن قرار داشته باشد. سپس جریان برق در پریز و سیم اصلی دستگاه را بررسی نمایید. در صورت وجود جریان برق، لازم است اتصالات و سیم کشی و برد اصلی دستگاه توسط تعمیر کار ماهر چک و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض گردد.
 • گرم نشدن آب در قهوه ساز بوش : گرم کردن آب قهوه ساز وظیفه المنت دستگاه است. در صورتی که آب گرم نمی شود، ممکن است المنت آسیب دیده باشد. قبل از بررسی المنت بهتر است وجود جریان برق در پریزو سالم بودن سیم اصلی دستگاه چک شود.
 • تلخ شدن مزه قهوه در قهوه ساز : مقدار زیاد قهوه باعث تلخی قوه خواهد شد. پس قبل از هز چیزی مطمئن شوید مقدار کافی و نه زیاد قهوه داخل قوه ساز میریزید. دست شسته نشدن قطعات دستگاه و باقی ماندن تکه های قهوه از دفعات قبل یاعث بد مزه شدن قهوه و همچنین کاهش عمر مفید دستگاه خواهد شد. بنابراین بهتر است بعد از هر با استفاده دستگاه را به خوبی بشویید.
 • رقیق شدن قهوه در دستگاه : استفاده از آب گرم در مخزن دستگاه باعث رقیق شدن قهوه خواهد شد. پس بهتر استاز آب سرد استفاده کنید. همچنین مقدار قهوه ای که داخل دستگاه قرار می دهید باید به اندازه و متعادل باشد تا قهوه نه رقیق باشد و نه خیلی غلیظ و تلخ.
 • جوشیدن قهوه در قهوه ساز بعد از آماده شدن : تغییر تنظیمات یا خرابی ترموستات باعث جوشیدن قهوه می شود. ابتدا تنظیمات ترموستات را چک کنید اگر تنظیمات درست بود از یم تعمیرکار مجرب بخواهید ترموستات دستگاه شما را بررسی و در صورت نیاز تعویض نماید.
 • خارج نشدن آب از قهوه ساز : اولین دلیل ممکن است کم بودن آب مخزن باشد. در غیر این صورت ممکن است رسوبات آب بخش هایی از دستگاه را مسدود کرده باشد که با رفع این انسداد (استفاده از سرکه در مخزن قهوه ساز) مشکل خروج آب برطرف می شود.
 • کار نکردن کلید های قهوه ساز بوش : استفاده طولانی مدت از قهوه ساز باعث فرسودگی و از کار افتادن دکمه می شود که یک تعمیرکار مجرب می تواند کلید را تعویض نماید.
 • ترش شدن طعم قهوه در دستگاه : ماندن قهوه در قهوه ساز برای چند روز متوالی، درشت بودن ذرات قهوه آسیاب شده و دمای نامناسب دستگاه ممکن است دلیل طعم نامطبوع و ترش قهوه باشد. دمای دستگاه را تنظیم و دانه های قهوه را ریزتر آسیاب کنید. بهترین دما برای تهیه قهوه 93 درجه سانتی گراد است
 • اخطار خالی بودن مخزن آب : در صورتی که آب  د رمخزن قهوه ساز موجود است اما اخطار خالی بودن می دهد، احتمالا شناور مخزن دچار مشکل شده و باید جرم و رسوبات آب را از دستگا دارد، یا سنسور مربوط به سطح آب آسیب دیده و باید تعویض شود.
 • عدم خروج آب داغ یا بخار از قهوه ساز : اگر آب داغ یا بخار از دستگاه قهوه ساز خارج نمی شود، ابتدا تمیز بودن نازل شیر را چک کنید و در صورت نیاز جرم و رسوبات آن را تمیز نمایید. در غیر این صورت ممکن است ایراد دریکی از این قسمتها باشد: در شیر برقی که نیاز به تعویض یا تعمیر دارد، برد فرمان که دستور باز شدن شیر برقی را صادر نمی کند یا پمپ قهوه ساز بوش که فرمان را از برد اصلی دریافت نمی کند. توصیه می کنیم غیر از تمیز کردن جرم و رسوبات دستگاه برای بررسی و تعمیر و تعویض هر یک از قسمت ها با تعمیرکاران خبره ما تماس بگیرید.
 • خطای قرار دادن نازل شیر : در صورت مواجه شدن با این خطا در دستگاه قهوه ساز بوش، نازل شیر را به درستی در محل خود قرار دهید. اگر مشکل رفع نشد، ممکن است ایراد از نازل شیر یا میکروسوییچ باشد که نیاز به تعمیر یا  تعویض دارد.
 • نشتی آب در هنگام عملکرد دم کن قهوه ساز : اگر قهوه ساز بوش شما هنگام دم کردن قهوه، چکه میکند، ممکن است او رینگ دم کن ایراد داشته باشد یا آب از قسمت شیر سرامیکی دم کن نشت کند. برای بررسی و رفه ایراد قهوه ساز بوش با ما تماس بگیرید.
 • نشتی آب از مخزن قهوه ساز : نشتی آب از مخزن قهوه ساز بوش می تواند به دلیل درست جا نزدن مخزن آب باشد، یا اینکه مخزن آب ایراد و نشتی دارد و باید تعویض شود، و یا واشر یا شیر یک طرفه زیر مخزن قهوه ساز ایراد داشته  و یا نیاز به جرمگیری دارد.
 • صدای سوت در هنگام عملکرد دم کن قهوه ساز : صدای سوت قهوه ساز نشان دهنده این است که شیربرقی تولید کف شیر در قسمت دم کن ایراد دارد و در صورت نیاز باید دم کن قهوه ساز عوض شود.
 • ریختن قهوه در سینی قهوه ساز : اگر هنگام تهیه قهوه در قهوه ساز، قهوه داخل سینی قهوه ساز می ریزد،موارد زیر را باید بررسی کرد:
  - نشتی خروجی قهوه از قسمت کوپلینگ دم کن قهوه ساز: برای رفع آن دم کن را تمیز و کمی روغن کاری کنید.
  - ایراد در او رینگ دم کن قهوه ساز که باید تعویض شود.
  - ایراد در هدر یا دم کن قهوه ساز.
 • عدم خروج شیر از قهوه ساز و ایجاد صدای غیر معمول قهوه ساز : اگر قهوه ساز صدای غیر معمول ایجاد می کند و کف شیر از آن خارج نمی شود ابتدا دستگاه را رسوب زدایی کنید و اگر مشکل رفع نشد برای بررسی بیشتر و رفع ایراد قهوه ساز بوش خود با بوش سرویس تماس بگیرید.
 • کم و زیاد شدن صدای پمپ قهوه ساز : اگر صدای پمپ قهوه ساز هنگام تهیه قهوه کم و زیاد می شود، موارد زیر را بررسی کنید:
  - کثیف بودن فیلتر سیستم دم کن، که نیاز به تکمیز شدن دارد.
  - مسدود شدن لوله های انتقال آب، که پمپ آب قهوه ساز را تحت فشار قرار داده است.
  - ایراد در دمپر سر شیر برقی قهوه ساز بوش
  - انسداد المنت گرمایش آب که اجازه نمی دهد آب به راحتی از مسیر رد شود.
  - نیاز به رسوب زدایی و جرم گیری دستگاه
  برای رفع این مشکل بهتر است قبل از اقدامی با تعمیرکاران بوش سرویس تماس بگیرید.
 • کار نکردن موتور یا گیر بکس قهوه ساز : اگر قهوه ساز بوش شما قهوه تولید نمی کند یا قسمت دم کن یا هدر آن حرکت نمی کند، علت می تواند این باشد که هنگام تغییر پوزیشن گیربکس از حالت آسیاب به دم کن، هدر بیش از حد جابجا شده و از حالت خود خارج شده است. در این صورت دستگاه به حالت استند بای (standby) می رود و کار نمی کند. برای حل مشکل قهوه ساز بوش را از کلید اصلی خاموش و بعد از ۱۵ دقیقه روشن کنید تا شاید دم کن قهوه ساز به جای خود بر گردد. در غیر این صورت ممکن است مجموعه هدر یا دم کن قهوه ساز نیاز به تعویض داشته باشد که باید توسط تعمیرکار کار بلد انجام شود.
 • پایین بودن دمای شیر یا کف شیر : در صورت سرد بودن شیر و کف شیر قهوه ساز علت را در موارد زیر جستجو کنید:
  - پایین بودن دمای شیر مورد استفاده: بهتر است قبل از استفاده شیر را کمی گرم کرده یا در دمای محیط بگذارید تا گرم تر شود.
  - کثیف بودن نازل شیر که باعث طولانی شدن زمان خروج شیر و سرد شدن آن می شود: نازل شیر را در آورده و به خوبی تمیز کنید.
  - جرم گرفتن روی المنت: دستگاه را جرم گیری و رسوب زدایی کنید.
 • عدم خروج شیر یا کف شیر از قهوه ساز : علت خارج نشدن شیر یا کف شیر، کیپ شدن نازل شیر است که باید سیتم و نازل شیر را به خوبی تمیز کنید. اما اگر کف شیر تولید نمی شود، نازل خروجی هوا ایراد دارد و ممکن است نیاز به تعویض داشه باشد.
 • سرد بودن قهوه خروجی از قهوه ساز بوش : اگر قهوه خروجی از قهوه ساز خیلی گرم نیست و دمای پایینی دارد، ابتدا دمای تنظیم شده برای قهوه ساز را بررسی کنید که کم نباشد. سرد بودن فنجان سرو قهوه نیز باعث سرد شدن قهوه شما می شود. همچنین ممکن است سیستم دم کن قهوه ساز، به ویژه پس از روشن کردن به خوبی پیش گرم نشده باشد یا المنت گرمایش سریع آب دستگاه مشکل پیدا کرده باشد. یا اینکه دستگاه نیاز به جرم گیری و رسوب زدایی دارد.

bosch coffee maker

 • قهوه ساز بوش شما روشن نمی شود؟
 • قهوه ساز بوش شما نشتی دارد؟
 • موتور قهوه ساز بوش شما کار نمی کند؟
 • کلید های قهوه ساز شما کار نمی کند؟

شماره تماس تعمیرات بوش

همانطور که شما عزیزان نیز متوجه شده اید، بسیاری از مشکلاتی که برای قهوه ساز بوش ممکن است پیش آید بر اثر جرم و رسوب آب و قهوه است. بنابراین برای پیشگیری و رفع آنها بهتر است به صورت مرتب بخش های مختلف دستگاه را جرم گیری و رسوب زدایی نمایید.

اما در صورتی که با این اقدام مشکل قهوه ساز بوش بر طرف نشد، برای جلوگیری از آسیب جدی به دستگاه با تعمیرکاران مجرب و ماهر ما در بوش سرویس تماس گرفته و عیب یابی و تعمیر و تعویض قطعات دستگاه خود را به ما بسپارید.

مجموعه بوش سرویس با دارا بودن پرسنل مجرب و تجهیزات پیشرفته و کامل آماده ارائه خدمات تعمیرات قهوه ساز بوش به صورت حرفه ای می باشد.

با تماس با شماره 41128-021 می توانید نسبت به دریافت خدمات سرویس و تعمیر انواع قهوه ساز بوش اقدام نمایید !

تعمیرات بوش

درخواست اعزام تعمیرکار

جهت اعزام سریع تعمیرکار لطفا فرم زیر را تمکیل نمایید تا در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

نام و نام خانوادگی :
شماره موبایل (با کیبورد انگلیسی وارد کنید) :
نوع دستگاه خود را انتخاب کنید :
آیا دستگاه شما گارانتی دارد؟

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 5 / 5. تعداد نظرات : 1

اولین نظر را شما ثبت کنید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

پنج × 4 =

با ما تماس بگیرید !