نحوه استفاده از جرم گیر در ماشین ظرفشویی و لباسشویی

در این مقاله قصد داریم دلیل و نحوه استفاده از پودر جرم گیر را در ماشین ظرفشویی و لباسشویی توضیح دهیم.

چرا باید از جرمگیر در ماشین لباسشویی و ظرفشویی خود استفاده کنیم؟

ماشین های لباسشویی و ظرفشویی با توجه به ساختاری که دارند به صورت مداوم با آب و مواد شوینده در ارتباط بوده و به همین دلیل یکی از پاکیزه ترین مکان های آشپزخانه به نظر می رسند. اما در حقیقت این وسایل مدام در معرض آلودگی هستند و به مرور زمان جرم و رسوب زیادی در آن ها ایجاد شده و سبب آلودگی شان می شود. این جرم و رسوب در ظاهر بی اهمیت، آسیب زیادی به دستگاه و همچنین سلامتی ما  می رسانند.

دانه های مشکی رنگ و کپکی شکلی که دور لاستیک های لباسشویی دیده می شود نتیجه قابل رویت همین رسوب ها هستند. با این حال بسیار از جرم های لباسشویی اصلا به چشم نمی آید و داخل منافظ دیگ دستگاه رسوب می کنند.

در ماشین ظرفشویی این جرم ها معمولا دور المنت، داخل پره ها و منافظ آب پاش رسوب کرده و باعث اختلال در روند کار آن می شود. حتی ممکن است به مرور زمان تمام منافظ پاشش آب ظرفشویی مسدود شده و عملکرد موتور، هیت پمپ و المنت را مختل کنند.

به طور کلی می توان گفت جرم و رسوب ها مشکلات عمده ای از جمله:

  • کاهش عملکرد لباسشویی و ظرفشویی
  • بروز آلودگی در دستگاه و انتقال آلودگی به ظروف و البسه
  • افزایش مصرف برق

را به دنبال خواهد داشت.

یک راه حل مناسب برای از بین بردن این آلودگی ها استفاده از پودر های جرم گیر ماشین لباسشویی و ظرفشویی بوش است. این محصول کاربردی و ضروری می توانید از فروشگاه بوش سرویس تهیه نمایید.

خرید پودر جرمگیر ماشین ظرفشویی و لباسشویی بوش

نحوه استفاده از پودر جرم گیر در ماشین لباسشویی و ظرفشویی

بهتر است برای جرم گیری ماشین لباسشویی و ظرفشویی خود از یک بسته کامل استفاده نمائید. اگر تا به حال ظرفشویی و لباسشویی خود را جرمگیری نکرده اید پیشنهاد می شود در فواصل ۱۵ روزه تا یک ماهه دوبار اقدام به جرم گیری دستگاه خود نموده و پس از آن، هر سه ماه یکبار دستگاه خود را جرم گیری نمائید.

مراحل جرمگیری ماشین لباسشویی:

  • ماشین لباسشویی را کاملا تخلیه کرده و هیچ البسه ای داخل آن نباشد.
  • پودر جرم گیر بوش را داخل جا پودری ریخته و لباسشویی را روی ۷۰ درجه سانتی گراد/ حالت شستشوی کتان قرار داده و دستگاه را روشن کنید.
  • دقت داشته باشید به هیچ وجه برنامه شستشوی مقدماتی Prewash یا (Vorwäsche) روشن نباشد تا شستشو کامل انجام گیرد.

مراحل جرم گیری ماشین ظرفشویی:

  • ماشین ظرفشویی را کاملا تخلیه کرده و هیچ ظرفی داخل آن نباشد.
  • پودر جرم گیر بوش را داخل جا قرصی ریخته و ظرفشویی خود را روی ۷۰ درجه سانتی گراد/ حالت شستشوی قابلمه قرار داده و دستگاه را روشن کنید.

شاید شما هم شنیده باشید که پودر جرم گیر باید کف ماشین ظرفشویی یا داخل دیگ ماشین لباسشویی ریخته شود. این کار اشتباه نیست اما روش اصولی و درست را که برایتان توضیح دادیم.

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 5 / 5. تعداد نظرات : 4

اولین نظر را شما ثبت کنید!