آموزش تعمیر و نگهداری جارو برقی بوش

اگر توانایی عیب یابی و تعمیر جارو برقی بوش خود را داشته باشید، به میزان زیادی در وقت و هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد. برای این کار باید در ابتدا اجزاء تشکیل دهنده وسیله را بشناسید و با طرز کار و ارتباط آن ها با یکدیگر آشنا باشید.

کاهش قدرت مکش جارو برقی

یکی از مشکلاتی که ممکن است در حین کار با جارو برقی با آن مواجه شوید، کم شدن قدرت مکش آن است. اولین کاری که باید برای رفع این مشکل انجام دهید، این است که کیسه جارو برقی را تخلیه کنید و هر چند وقت یکبار آن را تعویض کرده یا بشویید. در صورتی که باز هم مشکل رفع نشد، فیلتر هوای دستگاه را تمیز کنید. این فیلتر از جنس اسفنج یا پارچه است که به راحتی قابل تمیز شدن و یا تعویض است. برای خرید فیلتر هوای جاروبرقی بوش می توانید به فروشگاه بوش سرویس مراجعه کرده و به صورت آنلاین این محصول را با بهترین کیفیت و قیمت خرید کنید.

در اکثر مواقع، قدرت مکش جاروبرقی به خاطر کثیف یا سوراخ بودن شیلنگ رابط است. اگر جارو برقی بدون اتصال شیلنگ، مکش بالاتری داشته باشد، باید آن را تمیز نمایید. کم بودن قدرت موتور یا نیم سوز شدن آن هم یکی دیگر از دلایل کاهش قدرت مکش جارو برقی خواهد بود.

برای تعمیر لوازم خانگی بوش خود از جمله جارو برقی بوش با شماره 41128-021 تماس بگیرید !

 

 

تولید صداهای ناهنجار از جارو برقی

در هر جارو برقی یک آرمیچر، تعدادی یاتاقان برای چرخش آن و پروانه مکش وجود دارد. شل شدن پیچ آرمیچر، باعث تکان خوردن پروانه خواهد شد و از طرفی یاتاقان ها را دچار ساییدگی خواهد کرد. به همین دلیل است که پس از چند دقیقه کار کردن با جارو، صداهای ناهنجاری خواهید شنید.

خاموش شدن ناگهانی جارو برقی

بررسی کنید که آیا جاروبرقی شما حسگر گرما دارد یا خیر. این حسگر در اکثر جارو برقی های جدید وجود دارد و با خاموش کردن جارو، آن را در برابر گرمای بیش از اندازه و در نتیجه داغ شدن و سوختن موتور، محافظت خواهد کرد.

اگر جاروبرقی شما به طور ناگهانی خاموش شده است، در اولین اقدام آن را در وضعیت خاموش قرار داده و دو شاخه را از پریز برق جدا کنید. اتصالات برق را چک کرده، دو شاخه را بررسی کنید و از نبود هر گونه پارگی در سیم جارو مطمئن شوید. در بسیاری از موارد، داغ شدن موتور یا پر شدن کیسه و عدم عبور هوا از شیلنگ رابط، باعث خاموش شدن جارو می شود. برای روشن کردن مجدد جارو، حدود 30 دقیقه صبر کنید.

 

این مطلب چقدر برای شما مفید بود؟

امتیاز 3.5 / 5. تعداد نظرات : 4

اولین نظر را شما ثبت کنید!